Wymagania przedmiotowe:
do wyboru dwa przedmioty spośród: biologii na poziomie rozszerzonym, matematyki na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, języka obcego nowożytnego (część ustna lub pisemna) na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
Wydział: Wydział Nauk o Zdrowiu
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata - 6 semestrów
Liczba godzin dydaktycznych: 4720 + 60 godzin wychowania fizycznego + 4 godziny BHP
Liczba punktów ECTS: 180
Tytuł zawodowy: licencjat pielęgniarstwa
Zasady rekrutacji 2025: zobacz
Statystyka z ubiegłych lat: zobacz
Kandydat
Kształcenie na kierunku pielęgniarstwo jest skierowane do osób, które chcą pracować w systemie ochrony zdrowia, opiekować się pacjentami, wspierać ich w procesie zdrowienia oraz wykonywać procedury medyczne.
Studia są adresowane do osób odpowiedzialnych i gotowych do pomocy innym, łatwo nawiązujących kontakty i umiejących pracować w zespole.
Ważne miejsce w tym zawodzie zajmują także empatia, cierpliwość, dokładność oraz zdolności praktyczne przydatne w procesie wykonywania procedur medycznych.
Absolwent
Po ukończeniu studiów I stopnia absolwenci uzyskują prawo wykonywania zawodu pielęgniarki lub pielęgniarza. Są przygotowani do pracy w oddziałach szpitalnych, przychodniach, domach pomocy społecznej, hospicjach i oddziałach ratunkowych oraz mogą kontynuować kształcenie na studiach II stopnia.
Pielęgniarstwo I stopnia - dlaczego warto?
Studia pielęgniarskie wymagają poświęcenia, determinacji i pasji do pomagania innym, ale oferują również satysfakcję z pracy, która jest nie tylko potrzebna, ale i szanowana w społeczności.
Zapewniamy możliwość ubiegania się o indywidualną organizację studiów, kształcenie praktyczne zarówno w warunkach symulowanych, jak i w szpitalach uniwersyteckich o trzecim, najwyższym poziomie referencyjności w kraju, a także możliwość realizacji praktyk zawodowych w miejscu zamieszkania studenta.