Elektroradiologia

Elektroradiologia to kierunek studiów, który koncentruje się na wykorzystywaniu zaawansowanych technologii w diagnostyce oraz terapii medycznej. 
Studia przygotowują do wykonywania zadań zawodowych w zakresie organizowania, planowania i wykonywania procedur medycznych zarówno diagnostycznych jak i terapeutycznych, z zastosowaniem metod i technik radiologicznych, technik z obszaru diagnostyki elektromedycznej oraz medycyny nuklearnej.
W toku studiów studenci zdobywają wiedzę ogólną z zakresu nauk medycznych i fizycznych oraz wiedzę szczegółową z zakresu elektroradiologii. Uczą się wykonywania czynności diagnostycznych i terapeutycznych związanych z obsługą aparatury radiologicznej, radioterapeutycznej, medycyny nuklearnej i aparatury elektromedycznej oraz przewidywania i zapobiegania skutkom niewłaściwego jej zastosowania. Mają możliwość udziału w szkoleniach w środowisku akademickim zarówno krajowym, jak i zagranicznym. Zdobywają wiedzę  w wyspecjalizowanych jednostkach, mogą uczestniczyć w badaniach naukowych.
W trakcie zajęć studenci korzystają z zaawansowanej aparatury diagnostycznej i nowoczesnego wyposażenia. Szczególny nacisk kładziony jest na doskonalenie umiejętności praktycznych. 

Wymagania przedmiotowe:

do wyboru dwa przedmioty spośród: biologii na poziomie rozszerzonym, fizyki na poziomie rozszerzonym lub matematyki na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

 

Wydział: Wydział Lekarsko-Dentystyczny
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata - 6 semestrów
Liczba godzin dydaktycznych: 2924
Liczba punktów ECTS: 180
Tytuł zawodowy: licencjat

 

Zasady rekrutacji 2025: zobacz 
Statystyka z ubiegłych lat: zobacz

 

Kandydat
Kierunek dla kandydatów lubiących pomagać i pracować z ludźmi, interesujących się najnowszymi technikami, posiadających umiejętności pracy w zespole. Jeśli lubisz się uczyć, stawiasz na rozwój i oczekujesz ciekawej i rozwojowej kariery zawodowej, trafiłeś w 10-tkę! 

 

Absolwent
Absolwenci są przygotowani do pracy w zakładach radiologii diagnostyki obrazowej, radiologii inwazyjnej, radioterapii, medycyny nuklearnej, pracowniach EKG, EEG, EMG, audiologii i fizjologii klinicznej. Mogą także podjąć zatrudnienie w komórkach organizacyjnych zajmujących się ochroną radiologiczną i zapewnieniem jakości w działalności medycznej związanej z narażeniem na promieniowanie jonizujące. Są gotowi do współpracy z lekarzami odpowiednich specjalności medycznych, przedstawicielami  innych zawodów medycznych, fizykami  i inżynierami medycznymi.

 

Elektroradiologia pierwszego stopnia - dlaczego warto?
Kształcimy praktycznie i kompleksowo. Stawiamy na nowoczesność. Dajemy możliwości rozwoju i zawodowej realizacji w wielu dziedzinach medycyny. 

Wymagania przedmiotowe:
średnia ocen z całego toku studiów pierwszego stopnia uzyskana na kierunku elektroradiologia oraz wynik ukończenia studiów jako dodatkowe kryterium w przypadku uzyskania takiej samej średniej ocen przez grupę osób kandydujących większą niż liczba wolnych miejsc.

 

Wymagane jest zaświadczenie zawierające wynik ukonczenia studiów oraz średnią ocen z całego toku studiów. Do średniej ocen z całego toku studiów nie wlicza się oceny z pracy dyplomowej i z obrony pracy dyplomowej lub egzaminu dyplomowego.

 

Na studia drugiego stopnia na kierunek elektroradiologia mogą ubiegać się osoby kandydujące, które legitymują się dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku elektroradiologia. 

 

Wydział: Wydział Lekarsko-Dentystyczny
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 2 lata - 4 semestry
Liczba godzin dydaktycznych: 2010
Liczba punktów ECTS: 120
Tytuł zawodowy: magister

 

Zasady rekrutacji 2025: zobacz 
Statystyka z ubiegłych lat: zobacz

 

Studia drugiego stopnia na kierunku elektroradiologia przygotowują do samodzielnego i zespołowego wykonywania badań diagnostycznych i zabiegów terapeutycznych z wykorzystaniem promieniowania jonizującego, pierwiastków promieniotwórczych, pola magnetycznego, ultradźwięków oraz medycznej aparatury diagnostycznej w zakresie diagnostyki obrazowej, elektrokardiografii, elektroencefalografii i audiometrii.
Program studiów zapewnia kształcenie w zakresie wiedzy, umiejętności  i kompetencji. Studenci uczą się także krytycznego myślenia i niezależności wymaganej do rozwiązania konkretnych problemów klinicznych. 

 

Kandydat
Elektroradiologia to świetny wybór dla osób zainteresowanych technologią i medycyną, które chcą przyczynić się do poprawy diagnostyki i terapii pacjentów poprzez pracę z nowoczesnymi urządzeniami medycznymi.

 

Absolwent
Absolwenci kierunku uzyskują przygotowanie do pracy w zakładach radiologii i diagnostyki obrazowej, zakładach medycyny nuklearnej,  zakładach i pracowniach radioterapii, pracowniach EKG, EEG, EMG, badań słuchu, densytometrii, fizjologii klinicznej o pełnym zakresie świadczeń, informatyki medycznej.
Mogą podjąć zatrudnienie w inspekcji ochrony radiologicznej, zarówno podmiotów leczniczych jak i państwowej inspekcji sanitarnej, a także sektorze marketingu sprzętu medycznego.
Absolwenci są także gotowi do prowadzenia samodzielnej medycznej działalności gospodarczej, świadczenia usług w zakresie wykonywania testów aparatury lub doradztwa dotyczącego technik diagnostyki obrazowej i elektromedycznej oraz radioterapii.

 

Elektroradiologia drugiego stopnia - dlaczego warto?
Praca w dziedzinie, jaką jest elektroradiologia pozwala na bezpośredni wpływ na diagnozowanie i leczenie pacjentów. Twoje umiejętności i dokładność mogą przyczynić się do wczesnego wykrywania chorób i skutecznego leczenia.
W toku kształcenia szczególny nacisk kładziemy na doskonalenie umiejętności praktycznych. Nasi studenci korzystają  z zaawansowanej aparatury diagnostycznej i nowoczesnego wyposażenia. Stawiamy na wszechstronny rozwój!

Logo

Rekrutacja

2025/2026

+48 81448 5073 / +48 81448 5079 / +48 81448 5076
rekrutacja@umlub.pl
Pokój nr 31-32 (parter), Al. Racławickie 1, (Collegium Novum), 20-059 Lublin
ITEM ITEM RED

© 2022 - ITEM - Wszystkie prawa zastrzeżone.

ITEMRED : v.1.5