Wydział: Wydział Nauk o Zdrowiu
Poziom kształcenia: Jednolite studia magisterskie
Forma: stacjonarne
Czas kształcenia: 5 lat (10 semestrów)
Punkty ECTS – 300
Tytuł zawodowy: magister
Dlaczego warto studiować Fizjoterapię na UMLUB? Fizjoterapia jest kierunkiem medycznym, a najlepszym miejscem, by go studiować, jest uczelnia medyczna. Kierunek przygotowuje do wykonywania zawodu regulowanego ustawowo, wyróżnia się dużą liczbą zajęć praktycznych prowadzonych w szpitalach, przychodniach i sanatoriach. Znalezienie pracy ułatwia podejmowana przez UM/Biuro Karier/Wydział Nauk o Zdrowiu współpraca z pracodawcami i prowadzenie międzynarodowych projektów. Niejednokrotnie absolwenci fizjoterapii rozpoczynają swoją karierę zawodową w miejscach odbywania stażu lub praktyk. Studia przygotowują do samodzielnej pracy z pacjentem w zakresie kompleksowej fizjoterapii obejmującej diagnostykę, leczenie i profilaktykę osób chorych i z niepełnosprawnością.
Kierunek Fizjoterapia to wybór dla Ciebie, jeśli … stawiasz na nowoczesność, wszechstronność i lubisz kreatywność – tu każdy znajdzie dla siebie obszar (zobacz poniżej bloki w fakultetach), w którym może się specjalizować. Nie sposób nudzić się w tym zawodzie, szczególnie, gdy studiuje się na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Podstawą są dobre relacje z ludźmi, a te będziesz mógł rozwijać uczestnicząc w akcjach prozdrowotnych, konferencjach naukowych, kołach zainteresowań i wyjazdach integracyjnych.
Okiem studenta:
„Wybrałam studia na kierunku Fizjoterapia, ponieważ w swojej karierze sportowca-amatora często spotykam się z różnego rodzaju kontuzjami. Fizjoterapia jest kierunkiem dzięki któremu zdobędę wiedzę jak zadbać o właściwy proces rekonwalescencji oraz w jaki sposób zapobiegać ewentualnym urazom” - Emilia, II rok
„Kierunek ten przyciągnął mnie połączeniem szerokiej wiedzy anatomicznej i fizjologicznej ze sportem. Fizjoterapia zawiera w sobie to, co interesuje mnie najbardziej i stwarza duże możliwości dalszego rozwoju w pomaganiu przyszłym pacjentom” - Łukasz, II rok
Liczba godzin: 5260 godzin dydaktycznych; 96 zaliczeń z oceną, 3 zaliczenia bez oceny, 21 egzaminów (w tym 4 flagowe: kinezyterapia, fizykoterapia, terapia manualna, metody specjalne).
Liczba przedmiotów: 116 przedmiotów, w tym 33 kliniczne.
Fakultety interdyscyplinarne: 7 fakultetów
Liczba osób korzystających z programu Erasmus: średnio 4 wyjeżdżających oraz 4 przyjeżdżających każdego roku
Liczba godzin praktycznych: ćwiczenia - 620, zajęcia praktyczne - 1095, praktyki zawodowe - 1560.
Baza kliniczna.
Liczba fakultetów: 24
Koła naukowe: funkcjonują 3 Studenckie Koła Naukowe, które dają studentom możliwość poszerzania wiedzy i umiejętności dzięki prowadzonym badaniom naukowym oraz uczestnictwu w warsztatach specjalistycznych z wybitnymi fizjoterapeutami z całej Polski. Studenckie Koło Naukowe Fizjoterapii od 14 lat współorganizuje „Majówkę z Fizjoterapią” - cykliczną konferencję naukowo-szkoleniową.
Rekrutacja
2023/2024
© 2022 - ITEM - Wszystkie prawa zastrzeżone.
ITEMRED : v.1.5