Fizjoterapia

Wymagania przedmiotowe: 

obowiązkowo: biologia- poziom rozszerzony oraz
do wyboru: matematyka lub język obcy nowożytny (część ustna lub pisemna) na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

 

Wydział: Wydział Nauk o Zdrowiu
Poziom kształcenia: jednolite studia magisterskie
Forma: stacjonarne
Czas kształcenia: 5 lat - 10 semestrów
Liczba godzin dydaktycznych: 5260 godzin + 4 godziny BHP
Punkty ECTS: 300
Tytuł zawodowy: magister


Zasady rekrutacji 2025: zobacz 
Statystyka z ubiegłych lat: zobacz

 

Fizjoterapia jest dziedziną nauki związaną z diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego oraz rehabilitacją pacjentów po urazach i operacjach. Studia przygotowują do profesjonalnego wykonywania zawodu fizjoterapeuty.
W toku kształcenia studenci zdobywają wiedzę i kompetencje z zakresu anatomii, fizjologii, biomechaniki, kinezyterapii, fizykoterapii oraz masażu i terapii manualnej. Za sprawą praktyk zawodowych, jakie odbywają w placówkach medycznych, gromadzą doświadczenia i praktyczne umiejętności. 

 

Kandydat
Studia na kierunku fizjoterapia adresowane są do osób zainteresowanych pracą z pacjentami, posiadających empatię, cierpliwość i chęć pomagania innym poprzez zastosowanie innowacyjnych metod leczenia i rehabilitacji.
Aby skutecznie wspierać pacjentów w procesie powrotu do zdrowia, kandydat na studia powinien posiadać rozwinięte kompetencje komunikacyjne. Ważna jest także sprawność fizyczna, odpowiedzialna postawa i silna motywacja do ciągłego rozwoju zawodowego. 
Fizjoterapia daje możliwość pracy z różnymi grupami pacjentów, w związku czym kandydat powinien być otwarty na nowe wyzwania i gotowy do pracy w zespole interdyscyplinarnym.

 

Absolwent
Absolwenci są specjalistami w dziedzinie kompleksowej opieki rehabilitacyjnej nad pacjentem. Są przygotowani do diagnozowania, planowania i realizacji kompleksowej terapii pacjentów z różnymi schorzeniami i dysfunkcjami układu ruchu.
Mogą podjąć pracę w szpitalach, przychodniach, ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, klubach sportowych, a także prowadzić własną praktykę prywatną. Mogą także pracować z osobami starszymi, dziećmi, pacjentami po urazach, operacjach, a także sportowcami oraz osobami z niepełnosprawnościami.
Są wyposażeni w umiejętności i kompetencje takie jak: prowadzenie rehabilitacji ruchowej, masaż terapeutyczny, terapia manualna, kinezyterapia, elektroterapia, czy też trening medyczny. Posiadają także umiejętność analizy postawy ciała oraz oceny funkcji narządu ruchu, co pozwala im na skuteczne planowanie i realizację terapii dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Fizjoterapia - dlaczego warto? 
Atutem kierunku jest jego praktyczny charakter oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z pacjentami podczas zajęć, praktyk i staży.
Fizjoterapia wyróżnia się na tle innych kierunków dzięki indywidualnemu podejściu do pacjenta i możliwości dostosowania terapii do konkretnych potrzeb każdej osoby. Studenci zdobywają umiejętności w zakresie diagnostyki, planowania i realizacji terapii, co pozwala im na kompleksową opiekę nad pacjentem.
Kierunek fizjoterapia daje możliwość pracy w różnych miejscach, takich jak szpitale, kliniki rehabilitacyjne, ośrodki sportowe czy prywatne gabinety. 

Logo

Rekrutacja

2025/2026

+48 81448 5073 / +48 81448 5079 / +48 81448 5076
rekrutacja@umlub.pl
Pokój nr 31-32 (parter), Al. Racławickie 1, (Collegium Novum), 20-059 Lublin
ITEM ITEM RED

© 2022 - ITEM - Wszystkie prawa zastrzeżone.

ITEMRED : v.1.5