Kosmetologia

Wymagania przedmiotowe:

 • studia pierwszego stopnia

obowiązkowo: biologia- poziom rozszerzony oraz

do wyboru: chemia- poziom rozszerzony lub matematyka-poziom podstawowy lub rozszerzony

 

Zasady rekrutacji 2024: zobacz 

Statystyka z ubiegłych lat: zobacz

 

 • studia drugiego stopnia

średnia ocen z całego toku studiów pierwszego stopnia uzyskana na kierunku kosmetologia oraz wynik egzaminu dyplomowego jako dodatkowe kryterium w przypadku uzyskania takiej samej średniej ocen przez grupę osób kandydujących większą niż liczba wolnych miejsc.

Wymagane jest zaświadczenie zawierające wynik ukonczenia studiów oraz średnią ocen z całego toku studiów. Do średniej ocen z całego toku studiów nie wlicza się oceny z pracy dyplomowej i z obrony pracy dyplomowej lub egzaminu dyplomowego.

Na studia drugiego stopnia na kierunek kosmetologia mogą ubiegać się osoby kandydujące, które legitymują się dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku kosmetologia. 

 

Zasady rekrutacji 2024: zobacz 

Statystyka z ubiegłych lat: zobacz

 

 

Wydział: Farmaceutyczny
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia ; studia drugiego stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata - 6 semestrów (studia pierwszego stopnia) ; 2 lata - 4 semestry (studia drugiego stopnia)
Liczba godzin dydaktycznych: 2497 (studia pierwszego stopnia) ; 1665 (studia drugiego stopnia)
Liczba punktów ECTS: 180 (studia pierwszego stopnia) ; 120 (studia drugiego stopnia)
Tytuł zawodowy: licencjat (studia pierwszego stopnia) ; magistra (studia drugiego stopnia)
Realizowane moduły: 57 przedmiotów, w tym 2 bloki po 17 przedmiotów do wyboru, warsztaty praktyczne w Uniwersyteckim Gabinecie Kosmetologicznym, praktyki zawodowe w zewnętrznych Gabinetach Kosmetycznych, praca dyplomowa - (studia pierwszego stopnia) ; 37 przedmiotów, w tym 2 bloki po 4 przedmioty do wyboru oraz 4 moduły specjalistyczne do wyboru, fakultety interprofesjonalne z udziałem studentów innych kierunków, warsztaty praktyczne w Uniwersyteckim Gabinecie Kosmetologicznym, praktyki zawodowe w zewnętrznych Gabinetach Kosmetycznych, seminarium i praca magisterska (studia drugiego stopnia).

 

Studia stacjonarne drugiego stopnia z możliwością dostosowania planu zajęć do osób pracujących.

 

Ulotka kierunku: pobierz

 

O kierunku - kosmetologia to kierunek dla twórców kosmetyków, kreatorów zabiegów, szkoleniowców, infuencerów kosmetologii, wizażystów, osób poszukujących innowacji kosmetologicznych, również mających potencjał badawczy - osób z pasją, lubiących kontakt z ludźmi, budujących łatwo relacje zaufania, więzi i okazujących troskę o dobro drugiego człowieka.

Dlaczego warto studiować kosmetologię na UM w Lublinie? - proponujemy nieszablonową ofertę programową przygotowującą profesjonalistów w zakresie kosmetologii holistycznej, skoncentrowaną na 3 nurtach aktywności kosmetologicznej. U nas:

 1. zgłębisz wiedzę chemiczno-biologiczną dla zrozumienia funkcjonowania organizmu,
 2. właściwości i procesów związanych z lekiem dermatologicznym i kosmetykiem,
 3. poznasz budowę, funkcje i tajniki ludzkiego ciała, jego funkcjonowanie w stanie zdrowia i choroby, schorzenia skóry i jej przydatków,
 4. poznasz arkana estetyki, pielęgnacji ciała ludzkiego i sekrety zachowania zdrowej skóry, piękna i urody.

Oferujemy model kształcenia umożliwiający osiągnięcie kompetencji nie tylko w zakresie tradycyjnie rozumianej kosmetyki jako rzemiosła, ale również kompetencji w zakresie profesjonalnej kosmetologii w aspekcie nowoczesnych standardów anty-aging, tworzenia kosmetyków, doskonalenia komunikacji z klientem, krytycznego myślenia i podejmowania decyzji, szczególnie w systemie zajęć z udziałem Pacjenta Symulowanego, warsztatów praktycznych w salonikach Uniwersyteckiego Gabinetu Kosmetologicznego z udziałem realnych klientów. Poznasz również elementy rozumowania klinicznego, prowadzenia wywiadu w kontakcie z Pacjentem Wirtualnym. Pasje poznawcze będziesz mógł rozwijać w ramach kół naukowych, np. CosmeticUM, a wyniki badań możesz prezentować na Konferencjach Naukowych, targach i innych wydarzeniach kosmetologicznych. 

 

Po ukończeniu studiów kosmetologicznych, absolwent:

 • jest ekspertem w zakresie wykonywania zabiegów leczniczych, pielęgnacyjnych i upiększających z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,
 • potrafi rozpoznać defekty i choroby skóry oraz współpracować z lekarzem/specjalistą w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo,
 • potrafi stosować kosmetyk zgodnie z rozpoznaniem,
 • zna zasady receptury kosmetyków, podstawowych technologii wytwarzania kosmetyków i właściwości leczniczo-kosmetycznych składników aktywnych,
 • potrafi kontrolować jakość surowców i preparatów kosmetycznych w kontekście bezpieczeństwa klienta,
 • potrafi organizować i prowadzić gabinet kosmetyczny i współpracować z firmami branży beauty,
 • zna reguły postępowania w procesie rejestracji kosmetyków,
 • jest edukatorem zdrowego stylu życia.

 

Absolwent kierunku kosmetologia jest przygotowany do pracy w gabinetach kosmetycznych, centrach SPA i odnowy biologicznej, uzdrowiskach, klinikach zdrowia i urody. Na absolwentów czekają również miejsca pracy w sektorach branży beaty, przemyśle kosmetyczno-farmaceutycznym, laboratoriach kontroli jakości kosmetyków, klinikach medycyny estetycznej, w jednostkach świadczących usługi z obszaru ochrony zdrowia oraz instytutach naukowo-badawczych. Absolwent kosmetologii może również sprawować opiekę kosmetologiczną nad pacjentem onkologicznym, geriatrycznym, po zabiegach medycznych, pełnić rolę doradcy, dermokonsultanta, dystrybutora, promotora i edukatora zdrowego stylu życia lub funkcję menadżera w zakresie świadczenia usług kosmetycznych.

Logo

Rekrutacja

2024/2025

+48 81448 5073 / +48 81448 5076 / +48 81448 5079
rekrutacja@umlub.pl
Pokój nr 11 -12 (parter), Al. Racławickie 1, (Collegium Novum), 20-059 Lublin
ITEM ITEM RED

© 2022 - ITEM - Wszystkie prawa zastrzeżone.

ITEMRED : v.1.5