Wymagania przedmiotowe:
obowiązkowo: biologia- poziom rozszerzony i matematyka-poziom podstawowy lub rozszerzony oraz
do wyboru: chemia lub fizyka- poziom rozszerzony.
Zasady rekrutacji 2024: zobacz
Statystyka z ubiegłych lat: zobacz
Opłaty semestralna za studia niestacjonarne: jednorazowo - 22.500 PLN lub 4 raty w kwocie 5.906 PLN
Wydział: Wydział Lekarski
Poziom kształcenia: jednolite studia magisterskie
Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Czas kształcenia: 6 lat - 12 semestrów
Liczba godzin dydaktycznych: minimum 5700
Liczba punktów ECTS: minimum 360
Tytuł zawodowy: lekarz
Ulotka kierunku: pobierz
Kierunek lekarski jest dobrym wyborem jeśli pasjonujesz się biologią, chemią lub fizyką i chcesz zdobyć niezbędną wiedzę, a także umiejętności praktyczne i kompetencje społeczne, które pozwolą Ci w przyszłości wykonywać zawód lekarza. Oprócz rozległej wiedzy merytorycznej potrzebna Ci będzie duża empatia w podejściu do pacjenta. Jeśli lubisz i szanujesz ludzi, cechuje Cię pracowitość, odpowiedzialność i wytrwałość, a przy tym chęć nieustannego pogłębiania wiedzy dołącz do społeczności studentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Program kształcenia na kierunku lekarskim koncentruje się na nauczaniu podstaw teoretycznych medycyny oraz zasad praktyki medycznej, w tym zasad komunikacji i współpracy z pacjentem oraz pracy w zespole. Studiując na kierunku lekarskim UM w Lublinie:
Dlaczego warto studiować na kierunku lekarskim na Umlub?
Absolwenci kierunku lekarskiego są aktualnie najbardziej poszukiwaną grupą zawodową, na którą oczekują nie tylko liczne oferty pracy w lecznictwie otwartym i zamkniętym, ale także w wielu dziedzinach związanych z medycyną, np. naukowych czy biznesowych. Absolwent kierunku lekarskiego może poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w ramach specjalizacji medycznych, bądź wybrać drogę naukową, kontynuując swój rozwój w Szkole Doktorskiej. Absolwent UM w Lublinie posiada gruntowną wiedzę i kompetencje społeczne niezbędne do wykonywania zawodu lekarza. Jest przygotowany do samodzielnej pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, uczelniach medycznych, instytutach naukowych i badawczo-rozwojowych, jednostkach sanitarnych i szerzących edukację prozdrowotną.
Rekrutacja
2024/2025
© 2022 - ITEM - Wszystkie prawa zastrzeżone.
ITEMRED : v.1.5