Wymagania przedmiotowe:
do wyboru dwa przedmioty spośród: biologii na poziomie rozszerzonym, chemii na poziomie rozszerzonym, fizyki na poziomie rozszerzonym, języka obcego nowożytnego (część ustna lub pisemna) lub matematyki na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
Wydział: Wydział Nauk Medycznych
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata - 6 semestrów
Liczba godzin dydaktycznych: 3352
Liczba punktów ECTS: 180
Tytuł zawodowy: licencjat
Zasady rekrutacji 2025: zobacz
Statystyka z ubiegłych lat: zobacz
Kandydat
Wybór studiów na kierunku dietetyka będzie wymagał sporo nauki, dla której podstawą jest doskonalenie wiedzy z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego, chemii żywności, biochemii, psychologii i wielu innych medycznych przedmiotów.
Jeśli interesujesz się żywieniem i zdrowym stylem życia, lubisz pracę z ludźmi oraz wyzwania, praca w zawodzie dietetyka może dać Ci dużo satysfakcji.
Absolwent
Absolwenci posiadają podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego, a także z zakresu technologii żywności i przygotowywania potraw.
Mogą podjąć pracę w prywatnych gabinetach, na oddziałach szpitalnych, w placówkach ochrony zdrowia, zakładach zbiorowego żywienia, firmach oferujących catering dietetyczny, domach opieki społecznej, przemyśle spożywczym, na siłowniach i w klubach sportowych, a także w szkołach i mediach.
Absolwenci studiów I stopnia mogą kontynuować kształcenie na studiach II stopnia, oferujących poszerzenie i uszczegółowienie kompetencji zawodowych.
Dietetyka I stopnia - dlaczego warto?
Stawiamy na kompleksowe podejście do nauczania dietetyki. Program kierunku, który powstał jako odpowiedź na realne potrzeby rynku pracy, to scalone, modułowe nauczanie.
Skupiamy się na nauce praktycznych umiejętności, które ułatwią naszym absolwentom pracę zawodową bezpośrednio po ukończeniu nauki. Uczymy, używając nowoczesnych metod dydaktycznych, a nasi wykładowcy to praktycy, przez co zwracają uwagę na najważniejsze aspekty pracy z pacjentem.
Dodatkowo w naszym Uniwersytecie działa Uczelniany Gabinet Dietetyczny, gdzie studenci mogą obserwować oraz uczestniczyć w konsultacjach dietetycznych. To prawdziwa szkoła życia i zawodu!