Wymagania przedmiotowe:
do wyboru dwa przedmioty spośród: biologii na poziomie rozszerzonym, matematyki na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, języka obcego nowożytnego (część ustna lub pisemna) na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
Wydział: Wydział Nauk o Zdrowiu
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Czas kształcenia: 3 lata - 6 semestrów
Liczba godzin dydaktycznych: 4720 + 60 godzin wychowania fizycznego + 4 godziny BHP
Liczba punktów ECTS: 180
Tytuł zawodowy: licencjat położnictwa
Zasady rekrutacji 2025: zobacz
Statystyka z ubiegłych lat: zobacz
Kandydat
Studia położnicze to wybór dla osób, które chcą pracować w dynamicznym środowisku, mają pasję do pomagania innym i dążą do ciągłego rozwoju zawodowego.
Są adresowane do osób odpowiedzialnych, łatwo nawiązujących kontakty, wrażliwych i empatycznych oraz tych, którym zależy na dobru innych.
Absolwent
Absolwenci są przygotowani do prowadzenia działalności edukacyjno-zdrowotnej w zakresie metod planowania rodziny, ochrony macierzyństwa i ojcostwa, przygotowania do rodzicielstwa łącznie z poradnictwem na temat higieny i żywienia, w tym poradnictwem laktacyjnym oraz prowadzeniem profilaktyki chorób kobiecych i patologii położniczych.
Są gotowi do udzielania świadczeń zdrowotnych w przypadku kobiety ciężarnej, kobiety rodzącej, kobiety w okresie połogu i noworodka oraz kobiety chorej ginekologicznie, w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki i profesjonalnej opieki położniczo-ginekologicznej, prekoncepcyjnej, prenatalnej, perinatalnej, a także w przypadku kobiety w okresie przekwitania i senium. Są wyposażeni w niezbędne kompetencje do rozpoznawania i monitorowania ciąży prawidłowej oraz prowadzenia porodu fizjologicznego oraz opieki nad noworodkiem.
Absolwenci są przygotowani do samodzielnego wykonywania zawodu położnej lub położnego, bo i mężczyzn w tym zawodzie nie brakuje, oraz do podjęcia studiów II stopnia.
Położnictwo pierwszego stopnia - dlaczego warto?
Oferując studia na kierunku położnictwo, zapewniamy kształcenie praktyczne realizowane w szpitalach uniwersyteckich o trzecim, najwyższym poziomie referencyjności w kraju, możliwość realizacji praktyk zawodowych oraz małą liczebność grup studenckich podczas zajęć praktycznych. Nasi studenci mogą ubiegać się o indywidualny tok kształcenia.