Lekarsko-Dentystyczny

Wymagania przedmiotowe:  

obowiązkowo: biologia- poziom rozszerzony i matematyka-poziom podstawowy lub rozszerzony oraz
do wyboru: chemia lub fizyka- poziom rozszerzony.

 

Wydział: Wydział Lekarsko-Dentystyczny
Poziom kształcenia: jednolite studia magisterskie
Forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
Czas kształcenia: 5 lat
Liczba godzin dydaktycznych: minimum 5060
Liczba punktów ECTS: minimum 300
Tytuł zawodowy: lekarz dentysta
Opłata semestralna za studia niestacjonarne: jednorazowo - 27.500 PLN lub 4 raty w kwocie 7.219 PLN


Zasady rekrutacji 2025: zobacz 
Statystyka z ubiegłych lat: zobacz

 

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym przygotowują do pracy w zawodzie lekarza dentysty, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób jamy ustnej, zębów i przyzębia. 
Studenci uczą się zarówno teoretycznych podstaw medycyny, jak i praktycznych umiejętności, które są niezbędne do profesjonalnego wykonywania zawodu. 
Celem kształcenia jest nauczanie fundamentalnych teorii i zasad praktyki medycznej, postępowania profilaktycznego i leczniczego w zakresie promocji zdrowia, edukacji prozdrowotnej oraz rozwiązywania problemów zdrowotnych, kierując się dobrem chorego, a także przekazanie umiejętności komunikacji i współpracy z pacjentami, współpracownikami oraz innymi wykonawcami zawodów medycznych.

 

Kandydat
Kierunek jest adresowany do osób, które są zainteresowane medycyną i mają predyspozycje do pracy w zawodzie medycznym, zwłaszcza w obszarze stomatologii. Idealni kandydaci powinni posiadać zdolności manualne, precyzję, cierpliwość oraz empatię wobec pacjentów. Ważna jest również chęć do ciągłego kształcenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.
To dobry wybór, jeśli jesteś osobą ambitną, chcącą rozwijać się zarówno naukowo jak i praktycznie. Konieczna jest chęć pracy z ludźmi oraz potrzeba niesienia im pomocy. 
Kierunek jest dobrym wyborem dla ludzi z pasją!

 


Absolwent
Absolwenci są przygotowani do pracy lekarza dentysty w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, instytucjach naukowo-badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych, instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu edukacji prozdrowotnej, a po uzyskaniu odpowiednich uprawnień mogą prowadzić praktykę lekarza dentysty.
Absolwenci mogą kontynuować kształcenie na studiach doktoranckich i uczestniczyć w badaniach w dziedzinie nauk medycznych.
 

 

Stomatologia - dlaczego warto?
Zapewniamy wysoki poziom kształcenia, autorskie programy nauczania, zajęcia realizowane przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów, możliwość udziału w interesujących projektach i wydarzeniach naukowych oraz rozwiniętą współpracę międzynarodową. 
Dysponujemy imponującą bazą naukowo-dydaktyczną w skład której wchodzi m.in. nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej, dobrze wyposażone zakłady w Uniwersyteckim Centrum Stomatologicznym, które prowadzą różnorodną działalność naukowo-dydaktyczną oraz projekty badawcze. Nasi studenci mają dostęp do nowoczesnej aparatury medycznej i praktycznej wiedzy.
Staramy się prowadzić naszych studentów przez okres studiów w taki sposób, aby mądrze kształtować ich umiejętności i rozwijać predyspozycje zawodowe, czemu służy także wdrożony program tutoringowy.

 

 

Logo

Rekrutacja

2025/2026

+48 81448 5073 / +48 81448 5079 / +48 81448 5076
rekrutacja@umlub.pl
Pokój nr 31-32 (parter), Al. Racławickie 1, (Collegium Novum), 20-059 Lublin
ITEM ITEM RED

© 2022 - ITEM - Wszystkie prawa zastrzeżone.

ITEMRED : v.1.5